Geçici Çözümle Olmaz Bu İş

Geçici Çözümle Olmaz Bu İş


Şehrin uzun bir süredir gündemini meşgul eden su sorunu her geçen gün büyümeye devam ediyor. Halkın tamamını direk ilgilendiren su sorunu nedeni ile mahallelerde su kesintileri her geçen gün artıyor.

İYİ Parti Sivas Milletvekili Aday Adayı Hikmet Kuzu “Geçici Çözümle Olmaz Bu İş”

Çözüm üretmek adına gerçekleştirilen ishale hattı hakkında da yorumlar sürüyor. Sorun adına eleştirilerini sunan Hikmet KUZU; “Yaşadığımız su sorunu birkaç günün sorunu değil aslında yıllardır ki konuşulan bir sorundur. Şehrimize daha önceden yapılmış olan 4 Eylül barajı şehrin bir süredir su sorununu çözmüştü fakat kaçak olduğu ise bilinmekteydi. Sorunun olduğunu bile bile barajda onarım yapmadan şehrin tüm su alt yapısı bu baraja göre planlandı ve yapıldı. Gerek arıtma tesisi, gerekse depolama alanı sadece bu baraja göre yapıldı. Peki şimdi ne oldu? Taşıma su ile değirmen döndürülmeye çalışılıyor.

İTHAL SU İLE SORUN ÇÖZÜLMEYE ÇALIŞILIYOR

Şimdi soruyorum su sorununu taşıma su ile çözmeyi mi düşünüyorsunuz? Barajı onarmayı mı düşünüyorsunuz? Yoksa alternatif bir çözümünüz var mı? Bu insanlara yazık değil mi?

Bu iktidar insanların ekonomik özgürlüklerini elinden aldığı yetmiyor gibi şimdide en temel ihtiyacı olan suyunu da elinden aldı. Neden bugüne kadar bir çözüm üretilmedi? Son gün neden beklenildi? Çünkü Sivas hep ikinci, üçüncü plana atıldı. Şehrin yatırımlarının elinden alındığı yetmiyor gibi, olması gereken yapılar dahi yapılmadı. Bu memleket bugünleri unutmaz! Cevabı ise sandıkta verir.”dedi.

Yukarı